Akupunktur

Akupunktur, seçilmiş özel noktalara çok ince iğnelerle uyarı oluşturulması ve enerji akışı düzenlenerek ağrı ve hastalıklara çare aranması mantığıyla kullanılan yöntemler bütünüdür.

Geleneksel vücut akupunkturu yanında, çeşitli mikrosistem akupunktur yöntemleri bu amaçla yüzlerce yıldır kullanılmaktadır.
Geleneksel Çin tıbbının temel bir bileşeni olan akupunktur ağrıyı tedavi etmek yanında, stres yönetimi dahil olmak üzere bir çok hastalık ve fonksiyon bozukluğunda güvenle kullanılmaktadır.

YNSA yani Yamamoto Yeni Saç Derisi Akupunkturu,  ilk kez 1973’te yayınlanmış olup ve o zamandan beri sürekli olarak genişletilerek desteklenmiştir. YNSA ile felçten sonra, hareket ve konuşma bozuklukları önemli ölçüde iyileştirebilir.

Yamamoto Yeni Saç Derisi Akupunkturu, akut felçlerin tedavisi için diğer uygulamalar arasında hızlı ve etkisi kanıtlanmış bir yöntemdir ve geleneksel tedavi planlarının değerli bir tamamlayıcısıdır.

Tedavi doktor tarafından acilen başlatılmalı, hastane ve inme ünitesinde tedavi sırasında da devam ettirilmeli ve gerekirse doktoru tarafından rehabilitasyon aşamasının ötesine uzatılmalıdır.

Hangi durumlarda risk altında olabilirsiniz?

  • Bir kanama bozukluğunuz varsa veya kan inceltici kullanıyorsanız,  kanama ve morluk oluşma ihtimaliniz artar.
  • Bir kalp piliniz varsa, iğneler aracılığıyla elektriksel uyaranlar oluşturan akupunktur, kalp pilinizin çalışmasını engelleyebilir.
  • Hamilelikte bazı akupunktur türlerinin, erken doğum başlatabileceği bilinmektedir. Bu akupunktur türleri ve girişim noktalarından uzak durulması gereklidir.